O klubie

|
Grzegorz


Witamy na stronach górskiego klubu GÓRY-SZLAKI.

Celem tego Klubu jest promowanie turystyki górskiej w całym kraju oraz poznawanie piękna naszych gór. Klub powstał w dniu 11.08.2006r. dzięki wspólnej wyprawie Głównym Szlakiem Beskidzkim na odcinku Rabka Zdrój - Ustroń w okresie 01-10.08.2006r. Byliśmy tak zauroczeni pięknem tego szlaku, że postanowiliśmy założyć Klub dzięki, któremu moglibyśmy powiększyć grono górskich turystów, a dzięki temu poznać nowych, wspaniałych i ciekawych ludzi. Klub jest stowarzyszeniem nieoficjalnym i nieformalnym ze względu na małą liczbę osób do niego należących. Dzięki niemu poznaliśmy większość szlaków Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz chronioną roślinność szczególnie piękną w Babiogórskim Parku Narodowym w ciągu jednego roku. Głównym założeniem naszego Klubu będzie zatem promowanie aktywnego trybu życia jakim jest z pewnością turystyka górska.

Wstępując do klubu poznasz nowych, wspaniałych i ciekawych ludzi, zobaczysz nieznaną Ci roślinność i poznasz klimat wysokogórski, podzielisz się wspólnymi przeżyciami z wycieczki na FORUM, poznasz dużo nowych, pięknych szlaków, będziesz uczestniczyć w spotkaniach w schroniskach górskich, na których będziemy rozmawiać o naszych wycieczkach z innymi turystami, zobaczysz najpiękniejsze polskie wodospady, wschody Słońca ze szczytów górskich, pełnię Księżyca z górskich hal oraz trwający tu sezon jagodowy 4 miesiące!!!.

Nasz Klub to również: nauka posługiwania się mapami turystycznymi na trudniejszych odcinkach górskich, jak i szlakach gdzie nie ma punktów odniesienia, poznawanie grzybowych skał, zdobywanie Korony Gór Polski, "Orlej Perci" - najtrudniejszego znakowanego szlaku polskich Tatr, "Perci Akademików" - najtrudniejszego szlaku Beskidów, przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego, spotkania na "watrze" - czyli spotkania na górskich ogniskach, nauka przewidywania burz na szlaku, nocne wędrówki po szlakach, wspólne fotografowanie najpiękniejszej krainy jaką są góry, kręcenie amatorskich filmów, schroniskowe spotkania podsumowujące wspólne przeżycia z całego roku turystycznego wraz z wypadem na górskie, zimowe szlaki.

ZATEM ZAPRASZAMY DO NASZEGO KLUBU GÓRY-SZLAKI, GDZIE POZNASZ WSPANIAŁYCH LUDZI I MNÓSTWO PIĘKNYCH SZLAKÓW GÓR POLSKICH