Schroniska pienińskie

Halina Ścisłowicz

 

Schroniska pienińskie

Schronisko PTTK „Trzy Korony”

34-443 Sromowce Niżne

Ul.Sobczańska 91

www.trzykorony.pl

Schronisko to znajduje się na wysokości 470 m.n.p.m u stóp szczytu Trzy Korony. Posiada 48 miejsc noclegowych w pokojach 2-,3-,i 4- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji turystów dostępna jest duża jadalnia, bufet oferujący dania domowej kuchni, miejsce na ognisko. Dla członków PTTK honorowane są zniżki. Ceny dla turystów indywidualnych od 35-45 zł w zależności od wielkości pokoju.

Schronisko PTTK „Orlica”

34-460 Szczawnica

Ul.Pienińska 12

www.orlica.com

Schronisko położone jest na wysokości 520 m.n.p.m na trasie szlaków czerwonego: ze Szczawnicy Drogą Pienińską do Czerwonego Klasztoru, oraz niebieskiego : z Trzech Koron przez Sokolicę na Szafranówkę. Posiada 50 miejsc noclegowych w pokojach 5-,6-,8- i 12- osobowych. Do dyspozycji gości jest jadalnia, bufet, ciepłe posiłki, sztuczna 5-cio metrowa ścianka wspinaczkowa oraz bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu. Dla członków PTTK- zniżki. Ceny noclegów od 20-45 zł. W zależności od pokoju. Z tarasu schroniska można podziwiać Sokolicę, Czertezik i Przełom Dunajca.

Górski Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy „Pod Durbaszką”

34-460 Szczawnica

Skr.poczt.nr.2

Ośrodek położony jest na wysokości 850 m.n.p.m w sąsiedztwie rezerwatów przyrody :Biała Woda, Wąwóz Homole i Wysoka(1052) najwyższy szczyt Pienin. Posiada 86 miejsc noclegowych w pokojach 3-,5-, i 6-cio osobowych. Dla gości ośrodka i turystów dostępna jest: sala telewizyjna, kominkowa, bufet, sklepik, możliwość pełnego wyżywienia, miejsce na ognisko. W schronisku znajduje się punkt ratunkowy Podhalańskiej Grupy GOPR TEL. 985. Obowiązują tu sezonowe ceny noclegów, i tak w okresie zimowym nocleg : od 22-25 zł, wiosna-lato 18-22, jesienią 15-18 zł.